RSS

Doula – kim jest?

Obecność Douli

Warto zadać sobie pytanie jak zapamiętamy nasz poród. Jakie zostawi po sobie wrażenie za tydzień, czy za 30 lat. To jedna z tych rzeczy, których nie zapominamy. To wspomnienie zostanie z nami na zawsze, pozytywne czy też nie, ukształtuje nas na przyszłość i zmieni nasze podejście. Pomijając medyczne zalety z posiadania ze sobą Douli, takie jak skrócenie czasu porodu, rzadsza indukcja porodu, mniej cięć cesarskich, udokumentowano również jak wielki wpływ ma obecność Douli na samopoczucie kobiet, wliczając w to brak depresji poporodowej!

Czy czułaś się jakbyś była najważniejszą personą w szpitalu? Wysłuchana? Traktowana z szacunkiem i empatią? Czy Twój partner mógł brać czynny odział w porodzie? Czy dostaliście wsparcie, jakie było Wam potrzebne?

Nasze szpitale często przypominają bardziej fabryki, niż miejsce w którym odnajdziemy spokój, tak potrzebny do porodu. Położne z reguły opiekują się kilkoma rodzącymi na raz i dla nich poród kończy się wraz z zakończeniem zmiany. Dla lekarzy i położnych priorytetem jest Twoja sytuacja medyczna oraz cała papierkowa robota. Dla Douli to Wy jesteście najważniejsi. Poprzez jej opiekę, możecie się poczuć jakbyście faktycznie byli jedyną rodziną na świecie oczekującą teraz dziecka. Naszym celem jest Twoje pozytywne wspomnienie porodu. Po to jesteśmy. Podążamy za kobietą i jej potrzebami. Do każdej podchodzimy indywidualnie, bo przecież każdy z nas jest inny. Niektóre kobiety lubią masaż, innym wystarczy trzymanie za rękę. Najważniejsze jest to, że jesteśmy tu dla Was.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: