RSS

Ja – Doula

Przez cała pierwsza ciążę pochłonęłam tony książek, magazynów i artykułów o tematyce około-dziecięcej. Wydawało mi się, że jestem bardzo dobrze przygotowana do porodu, świadomego. Sam poród wydawał mi się wspaniałym przeżyciem, jednak z czasem jak sięgałam po kolejne książki moje świetlane wspomnienia zaczęły tracić na wyjątkowości, a w głowie kołatało mi tylko jedno – Można było inaczej, lepiej i dla mnie i dla dziecka. Czasu cofnąć nie mogłam więc wiedzę zbierałam „na zaś”, doradzając przyjaciółkom i rodzinie. Starałam się poznawać wszystko z dwóch stron, medycznej i naturalistycznej. Wady i zalety obu systemów. Na swój drugi poród byłam już przygotowana pełniej. Urodziłam drugiego syna w domu z mężem, starszym synem i przyjaciółką. I dodatkiem hipnozy porodowej.

W niczym nie można porównać moich dwóch porodów, może poza czasem – oba były krótkie. Jednak spokój domowego zacisza, brak interwencji lekarza sprawiły, iż mój drugi poród do dziś wspominam z rozmarzonym uśmiechem.

Tak cudowne i zarazem różne przeżycia porodów, pchnęły mnie do jeszcze bardziej dogłębnego poznawania tematu porodu i wszystkiego co z nim związane. Ukończyłam kurs Fundacji Rodzić po Ludzku, jestem dyplomowaną Doulą. Przygotowuję przyszłe mamy do aktywnych narodzin, towarzyszę im w tym wyjątkowym dniu, a także wspieram w początkach rodzicielstwa.  Techniki łagodzenia bólu poprzez masaż, elementy akupresury czy hipnozy porodowej są mi bardzo dobrze znane. Uczę odpowiedniego oddychania oraz relaksacji.  W początkach macierzyństwa chętnie doradzę w sprawach karmienia piersią, zdrowej diety oraz noszenia dzieci w chustach. W moim zawodzie kieruję się tylko medycyną opartą na dowodach (EBM). Jestem członkinią Irlandzkiego Stowarzyszenia Doul [ Doula Association of Ireland  ].

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: