RSS

Hipnoporód

Słyszeliście takie określenie jak hipnoporód? W czasie jak rodziłam pierwszego syna był to dla mnie po prostu kosmos. Nie miałam pojęcia, że coś takiego istnieje. Myślę, że nazwa też mogłaby mnie odstraszyć.

W pewny bożonarodzeniowy poranek byłam świadkiem „wstępu” do porodu przyjaciółki. Przygotowywała się w czasie ciąży korzystając z hipnozy porodowej. Byłam do głębi poruszona tym, jak przeżywała poród. Była spokojna, opanowana, szczęśliwa. W niczym nie przypominała mnie przy pierwszym porodzie. To dzięki niej zainteresowałam się tematem. Gdy zaszłam w druga ciążę, pomyślałam – czemu nie spróbować? Słuchałam płyt z nagraniami dość często, za każdym razem zasypiałam w trakcie. Muszę przyznać, że będąc młodą mama, te 30 minut było cudowną chwilą odstresowania się po całym dniu.

Czy to zadziałało? Tak. Nie bałam się już porodu. To ja i rodzące się dziecko byliśmy najważniejszymi aktorami na scenie. Mogłam się wsłuchać w swoje ciało, instynktownie przybierać najlepsze dla nas pozycje. Brak strachu zmniejszył ból do poziomu dyskomfortu, dzięki czemu ja byłam bardziej  skupiona na sobie. Uważam hipnoporód za jedną ze skuteczniejszych metod pomocy w opanowaniu strachu przed porodem i łagodzenia fizycznych odczuć obecnych w czasie porodu, dlatego mogę ją z czystym sumieniem polecać dalej.

A co o porodzie w hipnozie maja do powiedzenia twórcy programu?

Pozytywne narodziny to nie koniecznie poród zupełnie bezbolesny czy naturalny ale doświadczenie najbardziej niesamowitego dnia w życiu, które każda Mama (i Tata) pragnie przeżyć spokojnie, pewnie z poczuciem kontroli. Hipnoporód to tylko jedna z wielu technik jakiej naucza nasz kurs, przygotowując Was na spokojny, łagodny poród w zaufaniu do całkowicie naturalnych procesów organizmu kobiety. Metoda ta została opracowana w oparciu o wiarygodne badania naukowe z dziedziny położnictwa oraz neurobiologii.

Z Łagodnym Porodem nauczycie się prostych technik autohipnozy, które pozwolą na natychmiastowe, głębokie zrelaksowanie w czasie narodzin niezależnie od tego czy będzie z Wami partner, oraz czy poród odbędzie się w szpitalu czy w domu. Wykorzystując techniki Łagodnego Porodu zrelaksujesz się na tyle, że gdy już zacznie się sam poród, możliwe, że w ogóle nie będziesz potrzebowała znieczulenia zewnątrzoponowego oraz innych – czasem zbędnych interwencji medycznych. Dzięki tej metodzie poród może trwać znacznie krócej!Twoje dziecko, dzięki temu również doceni łagodny sposób, w jaki przyszło na świat. Dzieci „urodzone łagodnie” są często bardzo spokojne i zrelaksowane, co powoduje, że te pierwsze tygodnie rodzicielstwa staną się dla Was jeszcze bardziej wyjątkowe.

Współczesna nauka uświadamia nam negatywny wpływ wysokiego poziomu adrenaliny na ciążę i poród. Strach wyzwala reakcję chemiczną naszego ciała, która spowalnia poród i czyni go bardziej bolesnym. Nauka autohipnozy pomaga osiągnąć stan głębokiego relaksu – utrzymanie niskiego poziomu adrenaliny i pobudzenie produkcji naturalnego znieczulenia w naszym organizmie, czyli endorfin ! Hipnoza zmienia sposób postrzegania czucia podczas porodu. Większość przyszłych mam, z którymi pracujemy, doświadcza raczej ucisku lub skurczy niż osłabiającego bólu.

Źródło Łagodny Poród

Filmy z hipnoporodów

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: